طرز تهیه کوکوی بلغور با سس ارده

 

 

تصویر کوکوی بلغور

    بلغور گندم را درکاسه بریزید و یک پیمانه آب به آن اضافه کنید. بگذارید بلغور حدود ۲۰ دقیقه خیس بخورد و کل آب را به خود جذب کند. بلغور را با دست بردارید و فشاربدهید تا اگرآب اضافه ای باقی مانده است، خارج شود.


   فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد روشن کنیدوبگذارید گرم شود. روی یک سینی فر کاغذ روغنی بکشید. آرد و روغن زیتون را روی بلغور خیس خورده بریزید. پاپریکا، زردچوبه، زیره سبز، نمک و فلفل را نیز اضافه و خوب مواد را با هم مخلوط کنید.
   تکه‌های کوچکی از خمیرتهیه شده را بردارید و به شکل کوکو دربیاورید. کوکوها را روی سینی فر بچینید. روی کوکوها هم کمی روغن زیتون بپاشید وسپس آن ها را حدود نیم ساعت در فرقرار دهید تا طلایی رنگ شود. کوکوی بلغور را با سس ارده سرو کنید.
روش تهیه سس
   درکاسه کوچکی ارده را با نمک و آب لیمو مخلوط کنید. پس ازآن آب را قاشق قاشق اضافه کنید و هم بزنید تا سس ارده به غلظت مد نظربرسد. اما توجه کنید که وقتی سس در یخچال بماند غلیظ ‌تر خواهد شد. پس از آن سس فلفل قرمز را روی سس بریزید و آن را مدتی در یخچال بگذارید تا آماده شود.

 

   بلغورگندم – یک پیمانه    آب – یک پیمانه    پودر فلفل ( پاپریکا) – یک قاشق چای خوری    زردچوبه – نصف قاشق چای خوری    زیره سبز – نصف قاشق چای خوری    فلفل سیاه – یک چهارم قاشق چای خوری    روغن زیتون – دو قاشق غذاخوری    آرد – یک سوم پیمانه
مواد سس ارده:    ارده – نصف پیمانه    آب لیمو- دوقاشق غذاخوری     نمک – به میزان لازم    آب – یک چهارم پیمانه   سس فلفل قرمز – یک قاشق چای خوری